Przepis na idealny gift bag

Gift bag, swag bag, goodie bag – to po prostu różne nazwy na upominki, które wręcza się uczestnikom eventu. Są one świetnym narzędziem marketingowym i sposobem aby wspomnienie udanej imprezy zostało z jej uczestnikami na dłużej. Dobrze dobrane prezenty goście zabiorą ze sobą ale nietrafione gadżety od razu wylądują w koszu.

OPAKOWANIE

Prezencja torby lub pudełka jest swoistą uwerturą do tego, co mieści się w środku. Podobnie, jak w przypadku wszystkich elementów podarunku, opakowanie powinno przyciągać uwagę i nawiązywać do klimatu imprezy np. kolorystycznie zgodnie z wystrojem wnętrz lub logo organizatora. Dodatkowo jego rozmiar powinien być dostosowany do zawartości – lepiej postawić na wypełnioną po brzegi mniejszą torbę niż większą, która będzie sprawiała wrażenie pustej.

COŚ PRZYDATNEGO

Jeśli chcemy aby gość rzeczywiście ucieszył się z prezentu i zatrzymał go na dłużej warto wybrać coś z czego będzie mógł korzystać. Szczególnie przedmiot, który łatwo się gubi, zużywa albo który zmuszeni jesteśmy często wymieniać. Pokrowiec na telefon to z pewnością przydatny gadżet – w końcu każdy z nas posiada komórkę. Jednak najpewniej ci, którzy go potrzebują już go mają, dokonali starannego wyboru i niechętne wymienią go na nowy.

COŚ ADEKWATNEGO

Idealny gift bag musi nawiązywać do kontekstu stworzonego przez event. Z jednej strony powinien być dostosowany do potrzeb gości, z drugiej pasować do profilu i charakteru zapraszającego, z trzeciej wpisywać się atmosferę samego wydarzenia. Spełnienie tych wszystkich warunków może wydawać się trudne,  ale daje także możliwość do wykazania się kreatywnością. Oryginalny pomysł jak na przykład uchwyt na torby z produktami reklamowymi rozdawany podczas kongresu może sprawić, że to co nie sprawdziłoby się w innych okolicznościach umieszczone w odpowiednim kontekście staje się hitem.

COŚ UNIKALNEGO

Ciekawym rozwiązaniem będą upominki stworzone przez niszowych, lokalnych producentów, projektantów lub artystów. Przygotowane specjalnie na tę okazję produkty przyciągną uwagę swoją niepowtarzalnością. Upominek, którego nie da się dostać gdzie indziej pozwoli przypomnieć gościom mile spędzone chwile jeszcze długo po zakończeniu eventu.

COŚ DIGITALNEGO

Popularnym ostatnio trendem jest wybór prezentów wirtualnych  –  e-booków, wykupienia dostępu do aplikacji, możliwość darmowego ściągnięcia muzyki. Choć mogą się one  wydawać idealnym rozwiązaniem, bo nie zajmują miejsca, są ekologiczne – nie powinny zastąpić tradycyjnych upominków. Z pewnością większość  gości ucieszy się z takiego prezentu, ale nie wszyscy skorzystają z oferty online.

CZEGO UNIKAĆ?

Przede wszystkim należy wystrzegać się bezużytecznych przedmiotów, których sami nie chcielibyśmy dostać. Innym grzechem głównym jest nuda i pospolitość. Zdecydowanie należy omijać wszelkie przypadkowe materiały biurowe, długopisy, przyciski do papieru, podkładki pod myszki. Zapomnij o smyczach, breloczkach do kluczy i piłeczkach antystresowych oraz hicie sprzed paru lat – pamięci USB.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

X
0

Your Cart