Udana integracja na 4 sposoby

Zgrany zespół w pracy to skarb. Spędzamy w biurach coraz więcej godzin a napięte terminy często wystawiają na próbę relacje współpracowników. Dlatego rola wszelkich aktywności z jednej strony pomagających lepiej poznać się pracownikom, a z drugiej pozwalających oderwać się od biurowej codzienności jest nie do przecenienia. Dobrze zorganizowany event może pozytywnie wpłynąć na motywację i wydajność zespołu, jak również zwiększyć poczucie przynależności i lojalności wobec firmy. Aby impreza integracyjna nie stała się kolejnym służbowym obowiązkiem, ale przyjemną rozrywką warto wybrać nietuzinkowe rozwiązanie.

  • Escape room

Czy jest coś, co szybciej zmobilizuje grupę ludzi do współpracy niż wspólny cel? Szczególnie gdy będzie nim wydostanie się z ciasnego i ciemnego pomieszczenia? To od uczestników zależy charakter zadania. Podczas ich rozwiązywania gracze dowiedzą się czegoś nowego nie tylko o historii danego miejsca, ale również poznają samych siebie. Różne scenariusze Escape roomów pozwolą zawodnikom wcielać się w niecodzienne role, równocześnie dając pretekst do doskonalenia swoich umiejętności pracy w grupie. Ze względu na bogatą ofertę na rynku jest to propozycja, która sprawdzi się zarówno w przypadku wąskiego grona współpracowników jak i większej imprezy firmowej.

  • Warsztaty kulinarne

Nic bardziej nie zbliża niż wspólne gotowanie. Praca w kuchni przywodzi na myśl rodzinną atmosferę, dlatego idealnym pomysłem na zintegrowanie zespołu są warsztaty kulinarne zakończone wspólnym posiłkiem. Najlepiej gdy zespół sam będzie wybierał tajniki jakiej kuchni chce zgłębić, a podejmowanie decyzji przyjmie formę wesołej zabawy, która dodatkowo zaostrzy apetyty przed planowanym eventem. W trakcie kulinarnej przygody, uczestnicy będą mogli pochwalić się wyczuciem smaku lub zmysłem artystycznym podczas dekoracji talerza. Opadnięte suflety czy rozwijające się rolki sushi z pewnością mogą budzić frustrację w domowym zaciszu ale podczas wspólnych warsztatów na pewno rozluźnią atmosferę i pozwolą poznać się na stopie prywatnej.

  • Ruch to zdrowie!

Najlepszym odpoczynkiem od biurowych foteli i męczących oczy monitorów, może okazać się relaks wymagający od nas ruchu. W ciepłe miesiące warto wybrać obiekt w plenerze, który oferuje sporty wodne lub odrobinę przyjacielskiej rywalizacji na plażowym boisku do siatkówki. Gdy pogoda nie sprzyja można zdecydować się na rozgrywane pod dachem zawodów w bilard czy w kręgle. Dodatkowo, po sportowym wysiłku zawodnicy z pewnością będą chcieli odprężyć się przy zimnym napoju.

  • Błogie nicnierobienie

Ekipa,  która pracuje ze sobą już od pewnego czasu nie zawsze wymaga zorganizowanej i zaplanowanej aktywności. Czasami codzienne wyzwania w zupełności wystarczą do nawiązania przyjaznych relacji między pracownikami,  a to czego potrzebują to odrobina relaksu w niezobowiązującej atmosferze. Może warto postawić na prostotę – przyjemna lokalizacja, zabawny motyw przewodni imprezy, np. nawiązujący do ulubionego filmu, dobry catering pozwolą aby magia działa się sama.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

X
0

Your Cart