FAQs

Jak działa FindSpace?

FindSpace powstało w 2015r. jako platforma internetowa łączącą właścicieli obiektów eventowych z wynajmującymi je. Nigdy do tej pory znalezienie obiektu na imprezę nie było tak proste. Wynajmujący mogą szukać obiektów za pomocą wyszukiwarki lub naszych przewodnikach po dzielnicach miast.

Kto może korzystać z usługi FindSpace?

Jesteśmy otwarci na każdego klienta z miejscem do wynajęcia i z pomysłem na wynajem jednego z nich. Jesteśmy dumni z dopasowania naszych przestrzeni do wszelkiego rodzaju imprez. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po prostu uzupełnij formularz w zakładce kontakt lub skontaktuj się z naszym agentem.

Jaka jest idea?

Wierzymy, że każdy może mieć pomysł na event. Pomysłem może być impreza integracyjna, śniadanie prasowe, czy prezentacja nowego modelu samochodu, lecz trudniej jest znaleźć przestrzeń do ich realizacji. Dlatego powstało FindSpace. Ułatwiamy ludziom z pomysłami znaleźć przestrzeń do ich realizacji.

Jaka jest funkcja agenta?

Celem agenta jest służyć Ci pomocą w znalezieniu i rezerwacji idealnego miejsca. Do każdego lokalu przypisany jest jeden agent, który przeprowadzi cię przez proces organizacji imprezy w wybranym lokalu. Agenci mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jeśli nie znalazłeś lokalu spełniającego Twoje kryteria, ich rolą również jest znalezienie go dla Ciebie.

Dlaczego powinieneś się zarejestrować?

Jest to jeden z pierwszych kroków, służący do wyszukania lokalu na naszej platformie. Należy podać swoje dane kontaktowe, które pozwolą na automatyczne wypełnianie formularzy kontaktowych na stronach lokali . Jeśli jesteś przedsiębiorcą, zaznacz tą opcję przy rejestracji, pozwoli to na wyświetlanie cen w kwotach netto.

Dlaczego ceny podane są w kwocie brutto?

Wynika to z art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o cenach, która nakazuje podawać ceny w kwocie brutto. Ceny zawierają 23% podatek VAT. Natomiast jeśli jesteś przedsiębiorcą, zaznacz tą opcję przy rejestracji, pozwoli to na wyświetlanie cen w kwotach netto, do których trzeba doliczyć 23% podatek VAT.

Czy lokale można wynająć tylko na imprezę?

Nasze lokale można przystosować do wielu pomysłów i projektów. Pojęcie imprezy traktujemy bardzo szeroko, może to być: impreza integracyjna, konferencja, prezentacja nowego produktu i/lub usługi, nagranie video, sesja zdjęciowa, urodziny, sklep tymczasowy.
Wyszukuj lokale po słowach kluczowych, opisujących Twój pomysł. Natomiast to do właściciela lokalu należy ostateczna zgoda na realizację Twojej idei.

Ile kosztuje korzystanie z FindSpace?

Przeglądanie lokali, wysłanie zapytania oraz wstępna rezerwacja są całkowicie bezpłatne. Pobieramy opłatę wyłącznie od lokali i to tylko w momencie organizacji imprezy,  naszym klientom nie doliczamy żadnych kosztów związanych z wynajmem lokalu przez FindSpace.

Znajdywanie i rezerwacja lokali

W jaki sposób mogę szukać lokali?

Rozpocznij wyszukiwanie wpisując lokal w pasku wyszukiwania na stronie głównej i klikając „Szukaj” lub wybierz jedną z dzielnic albo interesującą Cię kategorię. Wybranie celu spowoduje wyświetlenie wszystkich dostępnych lokali w danym miejscu lub kategorii.

Oto kilka innych możliwości wyszukiwania:

Przewodniki po dzielnicach – stworzone po to by pomóc Ci w podjęciu decyzji o organizacji imprezy w danej okolicy. Kliknij w nie aby dowiedzieć się więcej o dzielnicy oraz przeglądać lokale i przestrzenie dostępne w niej.

Przewodniki po kategoriach – lokale przyporządkowane są również do kategorii. Przeglądaj przewodniki po kategoriach aby móc w szybki sposób znaleźć idealny lokal na potrzeby Twojej idei.

Zaawansowane filtry – użyj ich w wyszukiwarce aby wybrać zakres cen, ilość osób jaką ma pomieścić, wymagania co do wielkości i kategorii lokalu.

Jak mogę dokonać rezerwacji lokalu?

Znajdź miejsce, które pasuje do Twojego budżetu, ilości osób, lokalizacji. Wpisz preferowaną datę do funkcji kalendarza, dane kontaktowe jeśli nie jesteś zalogowany, zaznacz opcję dodatkowe które Cię interesują oraz krótką wiadomość z opisem swojej imprezy i wciśnij przycisk wyślij. Po uzgodnieniu Twojej imprezy z właścicielem lokalu, oraz przygotujemy dokładną wycenę agent przypisany do lokalu skontaktuje się z Tobą niezwłocznie. Gdy wszystko sobie potwierdzimy otrzymasz fakturę pro-formę, kiedy ją opłacisz lokal będzie zarezerwowany

Jak długo będziesz czekał na odpowiedź agenta?

Agent odezwie się do Ciebie w ciągu kilku godzin od otrzymania zgłoszenia. W zależności od tego jak szybko uda nam się skontaktować z właścicielem lokalu oraz wycenić dla Ciebie opcje dodatkowe, którymi wyraziłeś zainteresowanie.

Czy udostępniamy szczegółowe dane właściciela lokalu?

Szanujemy poufność naszych użytkowników oraz dane kontaktowe właścicieli miejsc. Dane kontaktowe lokalodawcy mogą być udostępnione tylko najemcy, gdy ich pomysł na imprezę został zaakceptowany.

Jak zorganizować oglądanie miejsca?

Gdy formularz wynajmu lokalu został wysłany i właściciel zatwierdził twoją imprezę oraz jej datę agent skontaktuje się z państwem w celu ustalenie sposobu oglądania. Postaramy się zorganizować datę i godzinę spotkania tak aby odpowiadała obu stronom. Należy pamiętać, że bez wysłanego zapytania i zgody właściciela oględziny nie mogą być zorganizowane, dlatego czekaj na kontakt z naszej strony.

Dlaczego na stronie wyświetla się lokal, który nie jest już dostępny?

Staramy się mieć jak najbardziej aktualne informacje o lokalach do wynajęcia. Niektóre z nich dostępne są tylko sezonowo. Jeśli widzisz na FindSpace lokal, który już nie jest dostępny na rynku powiadom o tym agenta do niego przypisanego – dziękujemy!

Przygotowanie miejsca

Kiedy możesz uzyskać dostęp do lokalu?

W przypadku każdego wynajmu uzgadniamy to indywidualnie z właścicielem. W zależności jak dużo czas potrzebujesz na przygotowanie go pod swój event. Pamiętaj aby przy wypełnianiu pól formularza kontaktowego zaplanować czas potrzebny na aranżację i jej demontaż. Wiele z naszych lokali jest otwarte regularnie dla gości, zamykają się tylko na potrzeby eventu, w części z nich eventy odbywają się dzień po dniu i lokal następnego dnia po Twojej imprezie musi być już w pełni dostępny.

Jakie zmiany mogę wprowadzić w lokalu?

W większości miejsc właściciele są otwarci na aranżacje lokalu, w sposób taki aby po zakończeniu wynajmu można było szybko powrócić do stanu zastanego. Jeśli jest coś, czego nie jesteś pewien w odniesieniu do aranżacji / dekoracji skontaktuj się z naszym agentem, a on pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Jakie zmiany może poczynić lokalodawca zanim rozpocznę organizację?

Lokale przeznaczone są pod wynajem w stanie jak widać na zdjęciach. Oznacza, to, że zgadzasz się na wynajem powierzchni w kondycji jak na zdjęciach lub przedstawionej podczas oględzin. Jeśli aktualnie w lokalu odbywa się jakaś inna impreza, uzgodnimy z właścicielem w jakim stanie przestrzeń będzie pozostawiona. Natomiast, gdy w lokalu znajduje się stała aranżacja skontaktuj się z agentem czy jest możliwość jej usunięcia lub ingerencji w nią.

Kto płaci za dopasowanie przestrzeni?

Opłata za zmianę aranżacji i dodatkowe elementy wystroju leży po Twojej stronie. Natomiast zespół FindSpace służy wiedzą i pomocą aby stworzyć wystrój lokalu, który sprawi, że Twoja impreza będzie wyjątkowa.

Czy są jakieś granice tego co mogę zrobić w lokalu?

W lokalach można wprowadzać wszelkie zmiany nie ingerujące w ich stały wygląd. Wszelkie zmiany najlepiej zawsze omówić z właścicielem za pośrednictwem naszego agenta, co pomoże w przyszłości uniknąć nieporozumień.

Jak dodać swój lokal do FindSpace?

Wypełnij formularz dostępny pod adresem: findspace.pl/dodawanie-obiektu
Zostaniesz poproszony o wprowadzenie swoich danych kontaktowych oraz parametrów lokalu.  Po przesłaniu formularza członek naszego zespołu skontaktuje się z Tobą i prześlę Ci niezbędne dokumenty do podpisania, aby Twoje miejsce znalazło się w ofercie FindSpace.

Jak szybko znajdą się najemcy?

Nie możemy zagwarantować, że Twoje miejsce wzbudzi zainteresowanie natychmiast. Jednak informacja o Twoim miejscu trafi, niezwłocznie po jego opublikowaniu w serwisie, do osób które obserwują dzielnicę miasta i kategorie do których go przypiszemy. Pamiętaj też, że wszystko zależy od atrakcyjności Twojej oferty oraz, że zapotrzebowanie na Twój lokal może być sezonowe.

Czy stan lokalu ma znaczenie?

Tak w zależności od tego, jak szybko i często Twoje miejsce będzie dostępne, od wysokości opłaty za wynajem. Wszystkie lokale powinny być utrzymane w czystości i porządku, a nieruchomość bezpieczna, bez większych wycieków czy problemów z instalacją elektryczną. Jednakże, jeśli lokal jest w stanie surowym również nie będziemy wstrzymywać się od jego publikacji. Niektórzy najemcy szukają miejsc w których mogą zacząć od podstaw i nic ich nie ogranicza.

Jakich zdjęć lokalu potrzebuję?

Wierzymy, że dobre zdjęcia są ważne dla naszych użytkowników, dlatego oferujemy swoje sprawdzone usługi fotograficzne w atrakcyjniej cenie. Jeśli natomiast posiadasz zdjęcia swojego lokalu, przedstaw je na spotkaniu z agentem, on oceni czy są wystarczająco dobre. Pamiętaj również, że musisz posiadać wszelkie prawa do zdjęć, które nam udostępniasz ponieważ na ich podstawie będziemy reklamować twój lokal nie tylko na portalu FindSpace ale również w mediach społecznościowych. Dobre zdjęcia to podstawa!

Jak ustalić najlepszą cenę i co powinna zawierać?

Cena wyświetlana w portalu jest ceną od – najniższą za jaką można wynająć Twój lokal, lecz musi mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie możesz oferować wynajmu lokalu po za FindSpace po cenie niższej niż ta podana nam. Ceny wyświetlają się w wartościach brutto.  Wysokość ceny zależeć może również od tego na jakim etapie popularności swojego lokalu jesteś, jeśli twój lokal jest nowy na rynku i chcesz aby stał się znany w środowisku cena może być na poziomie twoich kosztów. Później zawsze można ją podnieść w przypadku dużego zainteresowania lokalem. Nasi agenci służą pomocą przy wycenie kwoty wynajmu Twojego lokalu.
Cena zależna jest również od tego co jest w niej zawarte

Z kim mam rozmawiać w przypadku pojawienia się problemów?

Jeśli Twój problem dotyczy informacji zawartych na stronie Twojego lokalu w Findspace.pl skontaktuj się z agentem przypisanym do Twojego lokalu. Jego dane kontaktowe znajdziesz w pasku po prawej stronie u góry.

Jeśli Twój problem dotyczy procesu rezerwacji lub masz problem z najemcą, skontaktuj się z kadrą zarządzającą a oni pomogą rozwiązać to od razu.

W jaki sposób przyciągać więcej eventów do swojego lokalu?

Istnieje wiele sposobów, aby przyciągnąć więcej eventów do swojego lokalu. Oto kilka wskazówek:

  • Dostosuj cenę swojego miejsca; Może to być ono stosunkowo drogie w porównaniu do podobnych przestrzeni w kategorii. Skontaktuj się z agentem przypisanym do Twojego miejsca, jeśli chcesz, aby pomógł Ci dostosować cenę.
  • Sprawdź profil swojego lokalu: opis oferty, zdjęcia a także parametry, tak aby, być pewnym że są odzwierciedleniem tego jaki jest Twój lokal w rzeczywistości.
  • Postaraj się o zdjęcia aranżacji lokalu z różnych eventów, które w nim zrealizowałeś. Prześlij je do swojego agenta z prośbą o dodanie do profilu. Mogą one posłużyć za inspiracje dla kolejnych imprez.
  • Przejrzyj profile konkurencyjnych lokali, sprawdź ich profile i zobacz jakie jeszcze udogodnienia możesz wprowadzić dla swoich przyszłych gości tak aby Twoja oferta stała się bardziej konkurencyjna.