Eventy w plenerze – na co zwracać uwagę

Pierwsza połowa wakacji już za nami, ale wciąż jest jeszcze sporo czasu na zorganizowanie imprezy w plenerze. W ciepłe miesiące zdecydowanie warto wybrać się na łono natury –  czy to podczas szkoleń i eventów firmowych czy podczas uroczystych obiadów i bankietów. Zmienne prognozy pogody mogą odstraszać przed planowaniem eventów pod chmurką, jednak warto podjąć ryzyko, bo błękit nieba  i zieleń drzew sprawdzą się jako tło wszelkiego rodzaju wydarzeń.

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE MIEJSCA?

Pomieszczenia pod dachem

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór obiektu, który oferuje zarówno teren otwarty, jak i przestrzeń zamkniętą, w której można kontynuować imprezę w przypadku załamania pogody. Zmiana miejsca powinna odbywać się szybko tak by do minimum ograniczyć niedogodności, dlatego niezbędna będzie sprawna obsługa.

Namiot

Alternatywne dla pierwszego rozwiązania jest przygotowanie namiotu. Ich szeroka oferta z pewnością spełni oczekiwania nawet wybrednych klientów. Podobnie jak w poprzedniej propozycji, wymagana będzie profesjonalna obsługa, oraz mogą być generowane dodatkowe koszty.

Oszukany outdoor

Jeśli poprzednie propozycje okażą się zbyt drogie można znaleźć miejsca, które zapewniają bliskość natury, a sprawdzą się podczas niepogody. Tę rolę świetnie spełnią wszelkie lokale z przeszklonymi ścianami i dachami, jak oranżerie czy zabudowane patio. Ciekawą propozycją są również obiekty pływające.

CO PRZYGOTOWAĆ, ABY EVENT NA ŚWIEŻYM POWIETRZU ZAKOŃCZYŁ SIĘ SUKCESEM?

Patrz pod nogi

Oczywiście nie dotyczy to eventów organizowanych na tarasach czy dziedzińcach, ale jeśli impreza planowana jest w ogrodzie lub na plaży, to trzeba zwrócić uwagę na parkiet i stabilne podłoże, na którym ustawione zostaną stoły i miejsca siedzące. Szczególnie podczas uroczystych okazji goście będą wdzięczni jeśli mokra trawa nie zniszczy ich eleganckiego obuwia.

Oświetlenie

W przypadku eventów, które będę odbywać się po zachodzie słońca, oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Nadzieje na widoki pięknego rozgwieżdżonego nieba mogą okazać się płonne w samym sercu miasta, dlatego warto sprawdzić jak lokal, w którym organizujemy imprezę wygląda wieczorem. Świeczki czy drobne lampki potrafią dodać uroku każdemu wydarzeniu i to one mogą okazać się kluczowym elementem wystroju.

Niezbędne zaplecze

Wybierając miejsce na event należy sprawdzić, jak rozwiązane są kwestie dostępu do toalet. Dodatkowo warto upewnić się co może zaproponować klientom organizator aby przestrzeń, w której przyjdzie spędzić wiele godzin, była równie zachęcająca w trakcie całego wydarzenia co na początku. Dbałość o czystość jest ważna dla poczucia komfortu gości.

Zwróć uwagę na drobiazgi

Miłym akcentem jest posiadanie w zanadrzu lekkich kocyków na wypadek chłodniejszego wieczoru lub wachlarzy niezbędne podczas upałów. Wyrazem dbałości o komfort gości mogą stanowić parasole, które zachęcą do krótkiego spaceru w czasie ciepłego letniego deszczu. Jeśli miejsce, znajduje się w pobliżu wody warto pamiętać, że nic tak szybko nie psuje zabawy, jak swędzące ugryzienia komarów.  Dlatego można zaopatrzyć się w naturalne i nieszkodliwe dla gości środki – idealnym rozwiązaniem będzie np. waniliowy olejek eteryczny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

X
0

Your Cart