Praga-Północ

Praga-Północ

To jedna z nielicznych części Warszawy, gdzie zachował się dawny klimat miasta. Swój wyjątkowy charakter dzielnica zawdzięcza z jednej strony pochodzącej z przełomu XIX i XX wieku oraz okresu międzywojennego zabudowie, z drugiej zaś lokalnemu kolorytowi – autentyzmowi kultury, obyczajów i języka. Ze względu na swój unikalny klimat Praga-Północ cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem ze strony zagranicznych gości. Magiczna ulica Ząbkowska posiadająca swoje doroczne święto pełna jest kawiarenek, klubów i restauracji, w których zorganizujesz zarówno kameralne spotkania z przyjaciółmi jak i huczne imprezy w szerszym gronie.
Stare kamienice przeplatają się tu z postindustrialnymi budynkami tworząc unikalną kompozycję architektoniczną. Choć przez wiele lat zaniedbywana, obecnie przeżywa drugą młodość - pofabryczne obiekty stają się inspiracją dla ludzi kultury i sztuki, którzy przekształcają je w nowoczesne i awangardowe przestrzenie. W starych praskich kamienicach oraz opuszczonych murach fabryk powstają galerie, centra sztuki, a także pracownie autorskie. To tutaj swoją siedzibę miało legendarne centrum kultury Fabryka Trzciny i tutaj w neogotyckim kompleksie warszawskiej wytworni wódek „Koneser” powstaje wielofunkcyjna przestrzeń miejska ceniona przez twórców eventów modowych, performerów i artystów. Praga-Północ to wymarzona sceneria dla wszelkiego rodzaju wernisaży i wystaw.
Dodatkową zaletą dzielnicy jest jej świetne skomunikowanie z centrum miasta dzięki drugiej linii metra i gęstej sieci tramwajowej oraz dogodne połączenie z resztą kraju za sprawą Dworca Warszawa Wschodnia – jednego z głównych dworców stolicy.

Polecane miejsca dzielnicy Praga-Północ

Lokal PLN 12.300
  • 450 m2
  • 500

Przestrzenie i lokale w dzielnicy Praga-Północ

Lokal PLN 2.460
  • 350 m2
  • 300
Lokal PLN 12.300
  • 450 m2
  • 500

Poznaj dzielnicę


Zaproponuj swoje miejsce

Wypełnij formularz

Masz pomysł - nie znalazłeś lokalu?

POMOŻEMY