Bemowo

Bemowo

Głównymi atutami Bemowa są liczne parki, tereny zielone i las. To dzięki nim Bemowo mieści się w czołówce eko rankingu warszawskich dzielnic. Dynamicznego charakter okolicy nadają kompleksy sportowe, boiska, baseny oraz sieć ścieżek rowerowych. Bujna zieleń oraz otwarte przestrzenie idealnie nadają się do organizacji eventów na świeżym powietrzu.
Mimo, że dzielnica położona jest na uboczu, z dala od zgiełku centralnych części miasta oferuje wygodny i sprawny transport: Bemowo przecinają linie tramwajowe, trasy autobusów pośpiesznych, a za kilka lat dojedzie tu także metro. Połączenie sielankowej atmosfery z dogodnym dojazdem do centrum stanowi niewątpliwą zaletę dzielnicy.
Atmosferę Bemowa wciąż tworzą peerelowskie osiedla, ale widać tu wkraczający wielkomiejski szyk: coraz liczniej powstają nowoczesne biurowce i apartamentowce. Różnorodności dodają zabudowie przedwojenne osiedla, miasta - ogrody oraz świadczące o militarnym rodowodzie dzielnicy zabytkowe forty – Babice, Bema, Blizne, Chrzanów.
Bemowo to także kultura: od szalonych koncertów rockowych na terenie lotniska Babice po spotkania teatralne w będącym wizytówką dzielnicy nowoczesnym amfiteatrze położonym w sercu Parku Górczewska. Fani kina odpoczną nad przepięknym stawem Glinianki Schneidera znanym z kultowego filmu Barei „Miś”. To tu kręcono ostatnią scenę filmu, w której ogromny słomiany miś spada z lecącego helikoptera uderzając o zamarzniętą taflę wody.

Przestrzenie i lokale w dzielnicy Bemowo

Lokal PLN 1.968
  • 250 m2
  • 500

Poznaj dzielnicę


Zaproponuj swoje miejsce

Wypełnij formularz

Masz pomysł - nie znalazłeś lokalu?

POMOŻEMY